Smlouva o půjčce

Posted on Červen 13th, 2013 in Bankovní půjčky,Nebankovní půjčky by lucie

Dejte pozor na to, co podepisujete

Pokud potřebujete vyřešit vaši finanční situaci a přemýšlíte o půjčce, měli byste pamatovat na důležité údaje, které by měla smlouva o půjčce obsahovat, abyste se nedostali do zbytečných problémů.V bankovním sektoru bývají smlouvy o půjčce většinou hodně podobné a hlavně prověřené množstvím klientů. Pokud ale budete žádat o půjčku mimo bankovní sektor, tedy u různých nebankovních institucí nebo soukromých investorů, prostudujte si důkladně smlouvu před tím, než ji podepíšete.

Pozor si dejte také při žádostech o půjčku přes internet, kde většinou musíte souhlasit s podmínkami půjčky ještě před tím, než se dozvíte, zda vám byla půjčka schválena. Vždy si proto smlouvu důkladně pročtěte, a pokud vám je něco nejasného, nebo s něčím nesouhlasíte, v žádném případě nepotvrzujte váš souhlas.

Co by měla smlouva o půjčce obsahovat

Smlouva o půjčce se uzavírá mezi věřitelem a dlužníkem. Dlužníkem je ten, co si peníze půjčuje, věřitel pak osoba nebo instituce, která půjčku poskytuje. Obě osoby musí být ve smlouvě specifikovány tak, aby bylo možné je bez problémů identifikovat.

Velmi důležitou položkou, která musí být bezpodmínečně vyplněna při podpisu smlouvy, je výše půjčky a její měna. Zároveň je nutné uvést úrokovou sazbu, RPSN , datum první splátky, výšky splátky a jejich počet. U některých smluv se setkáte s podmínkou, že pokud nezaplatíte některou ze splátek v daný termín, budete povinni doplatit najednou celou zbývající část.

Pokud si necháváte poslat půjčku na účet, musí být ve smlouvě uvedeno i číslo bankovního účtu, na který bude částka poukázána. Pokud si přebíráte peníze osobně, měli byste podepsat potvrzení, že jste peníze opravdu převzali.

Důkladně si prostudujte také smluvní pokuty, které bývají specifikovány v případě nedodržení termínů splátek. Většinou se jedná o 5% z vypůjčené částky za každý měsíc prodlení, nebo o 0,05% z dlužné částky za každý den prodlení se zaplacením.

Sepsanou smlouvu si vždy důkladně přečtěte a podepište ji jen tehdy, pokud rozumíte všemu, co je v ní psáno. Nezapomeňte si uschovat kopii smlouvy, která musí být podepsána a potvrzena ze strany věřitele.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *