Půjčím své peníze za rozumný úrok

Posted on Říjen 19th, 2015 in Půjčky od soukromých osob by astr

Půjčím své peníze za rozumný úrok

Finanční problémy určitě nikoho nepotěší. Bohužel, v dnešní době se do nich dostává čím dál více lidí. Často je jejich jedinou možností, jak se z nich dostat, půjčka. Logicky potom hledají, kde si můžou půjčit za rozumný úrok a nízké poplatky.Jak zjistit, co je to rozumný úrok

Určit správné měřítko rozumné úrokové sazby je hodně složité. Obě strany, tedy věřitel i dlužník, budou na úrok hledět odlišně. Věřitel chce většinou na půjčce co nejvíce vydělat. Dlužník zase nechce platit za vypůjčené peníze víc, než je nutné.

Jestliže tedy chcete svoje peníze někomu půjčit nebo naopak potřebujete podat žádost o půjčku, měli byste si zmapovat trh s půjčkami. Jedině tak zjistíte, za jaký úrok se v aktuální době půjčuje. Sledujte nejenom nabídky bankovních ústavů, ale také nebankovních společností. Jelikož existuje mnoho produktů s půjčkami, vybírejte pouze takové, které se blíží podmínkám půjčky, o které uvažujete. Abyste došli k nějakému hodnotnému výsledku, je vhodné si vypracovat tabulku s jednotlivými nabídkami a udělat si z nich průměr.

Hlavní kritérium pro zjištění rozumného úroku je RPSN

S výše uvedeným postupem souvisí informace, že většina společností nabízejících půjčky je povinna uvádět tzv. RPSN. Jedná se o roční procentní sazbu nákladů z nabízené půjčky. Právě tento údaj byste měli zahrnout do vaší tabulky, abyste se nakonec dostali na férovou úrokovou sazbu pro obě strany.

Co se rozumnému úroku vymyká

Pokud byste chtěli sami požadovat nebo se setkali s velmi vysokým úrokem, který se odchyluje od běžných sazeb, jedná se pravděpodobně o lichvu. Na takovou nabídku rozhodně nereflektujte a ani ji sami nenabízejte, pokud byste byli věřitelem.

Na opačném spektru jsou první půjčky zdarma. Těmi nebankovní poskytovatelé půjček získávají klienty na svoje produkty. Jedná se o výhodnou nabídku, jenž má ovšem krátkou dobu splatnosti (většinou do 1 měsíce). Ani ty by neměly být kritériem rozumného úroku, jelikož jde o speciální akce.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *