Debetní karta visa a master card

Posted on Prosinec 24th, 2015 in Bankovní účet by astr

Představujeme: debetní karta visa a master card

Moderní život si jde jenom těžko představit bez debetní platební karty. Pokud o pořízení přemýšlíte, víte, jaké karty hrají ve světě prim? A podle čeho je vybírat? Na to vám odpoví náš článek.2 největší vydavatelé debetních karet

V současné době světovému trhu s debetními kartami dominují 2 největší společnosti. Jedná se o mezinárodní společnost Visa a mezinárodní firmu MasterCard. Klíčovým faktorem jejich úspěšnosti je nejenom počet vydaných karet, ale také to, kde jsou karty akceptovány. V obou směrech jsou Visa a MasterCard těmi nejlepšími na světě.

Vybrat si Visa nebo MasterCard

Z pohledu běžného uživatele platebních karet je vcelku jedno, jakou kartu budete mít. I když musíme přiznat, že MasterCard je zatím akceptována na vícero místech, než Visa. Ovšem pokud necestujete po celém světě a neplatíte debetní kartou na každém rohu, velmi pravděpodobně rozdíl nepoznáte.

Navíc platí, že většina uživatelů je při výběru debetní karty limitována svojí bankou. Banky totiž nemusí nutně mít smlouvy s oběma firmami a pokud mají, můžou každou značku poskytovat pro jinou úroveň zákazníků.

Jak jsme již uvedli, běžný zákazník většinou rozdíl nepozná. Jenže každé tvrzení má svoje výjimky. V tomto případě můžou hrát roli při výběru debetní karty zejména různé bonusy, které banky ke kartám zdarma přidávají. Mezi nejčastější nabídky patří slevy ve smluvních restauracích, obchodech a u služeb.

Jmenovat lze také některé druhy pojištění. To se obvykle týká cest do zahraničí, někdy jde i o úrazové pojištění. Každopádně u pojištění, jenž je součástí debetní karty, si vždy dobře prostudujte, na co se vztahuje a za jakých podmínek. Hlavně u základních tipů debetních karet platí, že pojištění kryje úplné minimum, což by vám nemuselo stačit.

Z našeho pohledu je tedy klíčovým faktorem ani ne tak značka debetní karty, jako to, co nabízí. A tím myslíme nejenom zmíněné bonusy, ale také limity plateb. Limity jsou ovšem nastaveny a omezeny podle vašich příjmů a zůstatků na bankovním kontě.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *