Novomanželská půjčka 2014

Posted on Červenec 31st, 2013 in Bankovní půjčky by lucie

Mohou si novomanželé výhodně půjčit?

Dříve se mnoho mladých lidí bralo s vidinou, že dostanou od státu novomanželskou půjčku, ze které si pořídí bydlení nebo nějakou výbavu do jejich společného života. Jak je tomu dnes? Stále jsou ještě novomanželé zvýhodněni a mohou si u státu žádat o půjčku?Úvěr 300

Ještě donedávna poskytoval stát novomanželům do věku 35 let úvěr na pořízení nového bydlení. Jednalo se o úvěr 300 tisíc korun, který měl splatnost maximálně 20 let a byl úročen sazbou 2%.

V současné době je však poskytování úvěru 300, neboli novomanželské půjčky, pozastaveno a není zatím jisté, zda si budou novomanželé moci požádat o úvěr od státu alespoň v příštím roce, tedy v roce 2014.

Náhradní řešení

Každopádně, i když je poskytování novomanželské půjčky pozastaveno, není důvod k tomu, aby novomanželé propadali panice, nebo měli problémy s vyřešením bydlení. V současné době je totiž nabídka bankovních hypoték a úroků na tak nízké úrokové hranici, že rozdíl mezi úvěrem od státu a úvěrem od banky se měsíčně pohybuje v řádech desítek, maximálně stovek korun.

Kontaktujte finančního poradce

Pokud tedy řešíte problém, kde vzít peníze na bydlení, když vám nepůjčí stát, navštivte vaši banku nebo si domluvte termín u bankovního poradce a nechte si poradit. Určitě pro vás najdou výhodné řešení, které vám bude plně vyhovovat a pokryje všechny vaše požadavky. Navíc si můžete zažádat i o bezúčelový úvěr, který budete moci využít na cokoliv jiného, nejen na bydlení.

  1. Denisa
    17 Leden 2014, 9.21

    Dobrý den , chtěla jsem se zeptat,zda je možné si o půjčku požádat v tomto roce? děkuji


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *