Jak si usnadnit rozhodování o půjčce?

Posted on Leden 4th, 2016 in Půjčky od soukromých osob by admin

V tisku se mluví o různých negativních zkušenostech s půjčkami. Znamená to důvod k obavám, pokud přemýšlíte o sjednání úvěru? Ne, ale musíte si půjčku pečlivě vybírat. Nenechte se zlákat bombastickou reklamou a zvažujte, s kým smlouvu uzavřete.

Porovnejte si úvěry

Ve vašem rozhodování vám pomůže srovnání půjček od nebankovních společností. Srovnávače půjček hodnotí výše úvěrů, výše RPSN a úroků, podmínky půjčky, zjišťují, zda potřebujete ručitele.

Jaké nebankovní půjčky existují?

  • Krátkodobé úvěry uzavírané na několik tisíc korun. Mají krátkou dobu splatnosti (30, 45 dnů). Lze je získat online, ovšem cenou za rychlost a operativnost je obvykle vyšší RPSN a úroky.
  • Druhou kategorií jsou půjčky střední velikosti v rozsahu desetitisíců korun. Splácí se během několika měsíců nebo let. Zde už je nutné prokazovat pravidelný příjem.
  • Americké hypotéky se dají sjednat na statisíce i miliony korun. Jedná se vlastně o půjčku, ve které se ručí nemovitostí. Získané peníze ale nemusíte použít na bydlení.Jak dosáhnout na nejnižší úrok?

Pokud se vám zdají úroky u klasických půjček vysoké, máte ještě další možnost, a tou je

Benefi P2P půjčka, kde si mezi sebou půjčují lidé. Na každou poptávku úvěru se ozývají lidé, kteří chtějí investovat peníze formou půjčky. Nabízejí úrok. Díky tomu má věřitel velkou šanci získat lepší úročení než jinde, protože nakonec vítězí nejnižší sazba. Vztah mezi zájemcem o půjčku a věřitelem zprostředkovává vztah společnost Benefi a.s.

Nižší úrok, než je bankovní průměr

Často se objevuje také Tesco půjčka, kterou zprostředkovává společnost Home Credit a.s. Výhodou je, že dostanete i vyšší částky od 20 000 Kč do 500 000 Kč. Splatnost může být až 84 měsíců. Pokud řádně splácíte, dosáhnete nižšího úroku, než je průměr u bankovních půjček. Ovšem u této půjčky musíte prokázat pravidelný příjem.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *