K čemu je pojištění půjček

Posted on Listopad 26th, 2015 in ostatní půjčky by astr

K čemu je pojištění půjček

Půjčit si peníze není v dnešní době vůbec žádný problém. Finanční trh má v nabídce mnoho produktů, které cílí na bonitní i problematičtější zájemce o půjčku. Jiná situace je v oblasti splácení dluhů, kdy se neustále zvyšuje počet dlužníků. Riziko problémů se splácením může, vedle finanční gramotnosti a odpovědného výběru půjčky, snížit pojištění půjček.Co pojištění půjček nabízí

Samotný produkt se jmenuje pojištění schopnosti splácet, často bývá nazýván jako pojištění proti neschopnosti splácet. Jeho hlavním účelem je pomoci dlužníkovi zaplatit splátky v jím nezaviněné situace. Pojištění obvykle kryje jedno nebo více z následujících rizik:

  • nemoc
  • invalidita
  • ztráta zaměstnání
  • smrt

Na co si dát pozor

Vzhledem k tomu, že pojištění schopnosti splácet není automatickou součástí každé půjčky, je potřeba si půjčku dobře vybrat. Jestliže pojištění proti neschopnosti splácet některá společnost nenabízí, většinou je možné se poohlédnout jinde.

Jak jsme již uvedli, pojištění půjčky nemusí krýt všechny výše uvedené rizika. Proto je vždy bezpodmínečně nutné, aby si zájemce o půjčku důkladně zjistil, na co se nabízené pojištění vztahuje.

U pojištění půjčky je potřeba počítat i s tím, že není zdarma. Tedy se za něj platí pojistná částka, tak jako u jakýchkoliv jiných druhů pojištění. I když se nejedná o nějaké dramatické peníze, přesto to navýší celkové náklady na půjčku. Musíte tedy zvážit, zda se vám to vyplatí.

Ještě bychom vás rádi upozornili na častý omyl, kterého se někteří zájemci o půjčku a její pojištění dopouštějí. Myslí si, že si půjčí peníze, druhý den se „hodí marod“ a nemusí zaplatit ani korunu. Pojišťovny samozřejmě vyplácejí pojistné plnění, ale to neznamená, že nemají určité limity a kontrolní mechanismy. Proto je dobré si nastudovat i podmínky, kdy a v jakém rozsahu k pojistnému plnění u splátek půjčky dochází.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *