Kde si vzít nejlepší hypotéku?

Posted on Červen 5th, 2017 in Nebankovní půjčky by admin

Lze vůbec najít dobrou hypotéku a kdo ji poskytuje? Na takovou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. To, jakou hypotéku nakonec získáte, ovlivní celá řada kritérií. Velkou roli hrají nejen vaše finanční možnosti, ale také rozhodnutí, u které banky si hypotéku nakonec vezmete. A také to, s kým se poradíte. I hypotéční poradci vám totiž mohou věšet “bulíky na nos”.

Na vlastní pěst


Hypotéku si můžete jednoduše vyřídit sami. Tedy, na první pohled hypotéka jednoduše pouze vypadá, celý proces je však mnohem složitější. Myslet si, že stačí zajít do banky a bankovní úředníci si kvůli vám stoupnou do pozoru, je poněkud naivní. Pro získání základního přehledu je dobré vyhledat nějakou dobrou kalkulačku hypotéky a provést si základní výpočet hypotéky. Nebude to sice úplně přesné, ale velmi hrubě se dozvíte, jak velkou hypotéku si můžete dovolit.

 

Poté si můžete nechat provést srovnání hypoték, které tyto online srovnávače nabízí, a jejich prostřednictvím zažádat o hypotéku. Otázkou je, na kolik výhodnou hypotéku vám takový webový srovnávač může nabídnout, a jak dobří jsou jejich hypoteční specialisté, kterými se rádi ohání. Velice často se jedná o mladé lidi, kteří se přivydělávají v call centru a prošli nejvýše základním školením o finančních produktech. Dobrou volbou jsou srovnávače, které na trhu působí déle a mají za sebou spokojené klienty, jako například Úspory.cz.

Za hypotečním poradcem

Znalosti a zkušenost s hypotékami nabízí hypoteční specialisté. S oblibou tvrdí, že jsou nezávislí, a proto vám najdou nejlepší hypotéku na míru. Je to pravda? Samozřejmě existují hypoteční specialisté, kteří svou práci odvádí na jedničku a opravdu je jejich cílem najít nejvýhodnější hypotéku pro jejich klienti.

 

Bohužel existují i tací, kteří se vám budou snažit nabídnout něco navíc. Tím “navíc” nemyslím nadstandard, ale cokoliv, za co zaplatíte další peníze – životní pojištění, pojištění neschopnosti splácet apod. Toto neplatí pouze pro hypoteční poradce, ale i pro samotné banky. Někteří hypoteční poradci se snaží protlačit banku, u níž mají vyšší provizi. Pozor si dávejte také na neschopné poradce, kteří budou své nedostatky svádět na banku.

Rovnou do banky

Máte-li jasno nebo se vám nechce hypotéku řešit prostřednictvím třetích osob, můžete vyrazit za svým štěstím přímo do banky. První kroky pravděpodobně povedou do vaší banky. Nepočítejte s tím, že vám automaticky nabídne nejlepší podmínky a vždy si sežeňte nabídky i od konkurenčních bank. Ty můžete domu v klidu porovnat a vybrat si takovou, která pro vás vyznívá nejvýhodněji.

 

Než se však k nějaké nabídce upíšete na dlouhá léta, vždy si předem důkladně pročtěte smluvní podmínky a zjistěte si veškeré podmínky. Bude-li vás obchodník tlačit do rychlého rozhodnutí, nenechte se. Jde o vaše peníze a o vaše bydlení. Pamatujte na moudrá česká přísloví, které říkají “Dvakrát měř, jednou řež” či “Důvěřuj, ale prověřuj”. Při vyřizování nejlepší hypotéky se zbrklost a unáhlená rozhodnutí rozhodně nevyplácí.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *