Výhody pojištění splátek úvěru

Posted on Listopad 30th, 2015 in ostatní půjčky by astr

Výhody pojištění splátek úvěru

Pojištění splátek úvěru je pro zájemce o půjčku jedinou možností, jak snížit riziko, že dluh nedokáže splatit. Ovšem pouze v případě, že se ocitl v jím nezaviněné situaci.Proč si pojistit splátky úvěru

  • Nemoc – krátkodobá pracovní neschopnost z důvodu nemoci nemusí pro dlužníka znamenat zásadní problém. A to i přesto, že nemocenská je výrazně nižší, než výplata, zejména pokud máte vyšší příjmy. Pokud ovšem budete nemocní delší dobu, váš finanční rozpočet to výrazně pocítí. Pojistné plnění může tento problém vyřešit.
  • Invalidita – většina pojištění proti schopnosti splácet se také zaměřuje na trvalou invaliditu. Přiznání invalidního důchodu obvykle znamená plnou závislost na státní podpoře ve formě invalidního důchodu. Ten je nízký a není příliš reálné, že by z něj postižený dokázal splácet půjčku.
  • Smrt – jestliže dlužník zemře, v rámci dědického řízení jeho dluhy přecházejí na pozůstalé. Ti je buď musí zaplatit nebo mají možnost dědictví odmítnout, ovšem pouze jako celek. Pokud budete pojištění a zemřete, pojišťovna by měla doplatit celou zbývající dlužnou částku.
  • Ztráta zaměstnání – když přijdete o zaměstnání a jste pojištěni, pojišťovna za vás převezme pravidelné splátky.

Kdy se pojistit

Opatrnost velí doporučit, že byste se měli pojistit vždy, když si půjčujete. Realita je ovšem poněkud jiná. Je vhodné vycházet z toho, jakou částku si půjčujete a také u koho. Některé společnosti totiž možnost pojištění vůbec nenabízejí. Pokud ovšem tuto možnost máte, určitě volbu pojištění proti neschopnosti splácet zvažte. To platí zejména u vyšších půjček. Hranici, od které se vám vyplatí uzavřít pojištění, nelze přesně určit. Vždy záleží na vašich ekonomických podmínkách. U někoho to může být půjčka již v řádu desítek tisíc. My doporučujeme uzavřít pojištění vždy, když se půjčka přehoupne přes hranici 100 000 Kč.

  1. nakažlivé nemoci
    04 Leden 2016, 21.04

    Všem moc děkuju za hezké komentáře. Taky se vstekám, brečím, ale vždycky to přejde


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *