Půjčka na vysoký nebo nízký úrok

Posted on Prosinec 31st, 2015 in Nebankovní půjčky by astr

Požádat o půjčku s vysokým nebo nízkým úrokem?

Na otázku, jestli si půjčit za vysoký nebo nízký úrok, je na první pohled jednoduchá odpověď. Samozřejmě, že za nízký, řeknete. Jenže situace nemusí být tak černobílá, zejména u některých zájemců o půjčku. Navíc háček by mohl být i u poskytovatele.Pozor na poplatky

Nejprve se podíváme na situaci u poskytovatelů půjček. Pokud vybíráte půjčku, určitě je úroková sazba vaším hlavním kritériem. Ale neměli byste zapomínat, že úrok není jediný náklad, který můžete za půjčku zaplatit.

Některé společnosti si účtují extra poplatky za vyřízení žádosti a poskytnutí půjčky. To může hrát v celkovém vyúčtování výdajů na půjčku důležitou roli. Hlavně tehdy, když jde o dluh s velmi krátkou dobou splatnosti.

Ignorovat byste neměli ani podmínky související s prodloužením termínu splátky půjčky. Nikdy totiž nevíte, zda tuto možnost nebudete potřebovat. V některých případech se může prodloužení splatnosti proti původní dohodě pěkně prodražit.

Někteří žadatelé nemají na výběr

Co se týká samotných zájemců, tak výrazně zúžené možnosti mají lidé se zápisem v registru dlužníků a ti, kteří nemají trvalé příjmy. Hlavně u půjček přesahujících hranici 15 000 Kč se může stát, že získají půjčku za vyšší úrok, než je běžné.

Kde nabízejí férové podmínky

Mezi nejlepší nabídky s férovým úrokem lze určitě zařadit Zaplo půjčku. První půjčku je možné dostat až do 8 000 Kč, s dalšími žádostmi se můžete vyšplhat až na 15 000 Kč. Doba splatnosti je vždy mezi 7 – 30 dny. Není nutné dokládat příjmy a šanci mají i zájemci s negativní platební historií.

Pokud byste potřebovali větší objem peněz, většinou je nutné počítat s požadavkem nějaké záruky. A pokud nemáte dostatečné a pravidelné příjmy, bývá vyžadován ručitel nebo zástava nemovitosti. Například u společnosti Acema lze získat 100 000 Kč – 5 000 000 Kč na dobu až 20 let. Ale je nutné mít vhodnou nemovitost do zástavy.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *