Jak porovnat banky a vybrat tu správnou

Posted on Listopad 9th, 2015 in Bankovní účet by astr

Jak porovnat banky a vybrat tu správnou

Banky rostou v tuzemsku jako houby po dešti. S tím souvisí i jejich široká, ovšem také často nepřehledná nabídka. Pro zjednodušení výběru té správné banky jsme si pro vás připravili následující rady, jak postupovat.Postup výběru banky

1. Nejprve si ujasněte, k jakému účelu budete banku potřebovat. Je velký rozdíl mezi různými finančními produkty. Bylo by chybou lpět na tom, že všechny služby potřebujete čerpat v rámci jedné banky. Někde je výhodnější soukromý bankovní účet, jinde podnikatelský účet a v další bance zase termínovaný vklad nebo kontokorent.

2. Po výběru potřebných produktů se zaměřte na to, co by měly nabízet. Každý klient potřebuje využívat něco jiného. Například u běžného bankovního účtu pro občany se zaměřte na to, jak často budete používat platební kartu a jakým způsobem. Důležitý je i počet přijatých a odeslaných plateb v rámci jednoho měsíce. Někdo využívá k běžnému účtu i kontokorent, další zase větší množství trvalých příkazů nebo povolení k inkasu. Základní požadavky si zaneste do tabulky.

3. Jakmile máte vyjasněné základní požadavky, přišel čas se zaměřit na samotný výběr bankovního ústavu. K výběru použijte internet. Každá banka má svoje webové stránky s nabídkou produktů a cenami. Právě ceny budou ve většině případů hrát rozhodující roli v tom, kterou banku si vyberete.

4. Do tabulky si přepište jednotlivé ceny a následně je sečtěte. Součet všech cen vám nakonec ukáže, kolik které bance měsíčně zaplatíte za vámi požadovaný bankovní účet nebo jiný produkt.

Úplným závěrem vám prozradíme, že u běžných bankovních účtů již existují banky, kde nemusíte platit (skoro) vůbec nic. Samozřejmě za předpokladu, že nebudete hodně nároční a spokojíte se s běžným využíváním běžného účtu. Mezi takové banky patří například Fio banka nebo Air Bank. Přehlédnout byste neměli ani různé bonusy, které banky nabízejí. Často můžete zdarma dostat například cestovní pojištění do zahraničí nebo různé slevy na nákupy. Pokud by to pro vás bylo výhodné, může to zvrátit vaše původní rozhodnutí ve prospěch dané banky.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *