Půjčky na směnku

Posted on Prosinec 22nd, 2012 in Půjčky na směnku by admin

Je půjčka na směnku ještě stále možná?

 

Podle množství vyhledávání určitě ano. Půjčka na směnku v sobě však kromě rychlé možnosti, jak se zaručit za půjčku také obsahuje i značné riziko pro obě strany.Riziko u půjčky na směnku je pro poskytovatele půjčky především v tom, že v podstatě nezkoumá příjmy toho, komu půjčuje. 

A i zdánlivě solidní žadatel o půjčku na směnku může být úplně bez příjmů, nebo nezaměstnán. Směnka bývala kdysi především velmi četně používaným nástrojem pro lichváře, dnes je to však zajímavá možnost při dodržení určitých podmínek pro obě strany dané transakce.

Pro toho, co si půjčku sjednává má směnka omezení především takové, že nemá 100% jistotu, že mu bude směnka po doplacení celé půjčené částky vrácena. Může být pak nepříjemně překvapen, když mu za několik let zaklepe na dveře exekutor na již odprodanou směnku. To se pak velmi špatně dokazuje, že směnka byla kdysi prostředkem na ručení půjčky na směnku a že byla splacena. Vždy buďte opatrní, schovávejte si maximum dokladů, vše úředně ověřujte, hledejte svědky. Při zachování určitých pravidel může být půjčka na směnku oboustranně výhodná. A jaké jsou Vaše zkušenosti s půjčkou na směnku?
 

 1. Jirka
  07 Listopad 2013, 13.23

  Znáte někdo mobilpujcka.cz? je to seriozni? máte někdo zkušenost s touto půjčkou? Četl jsem inzerci půjček, ale tuhle neznám.

 2. Miska Kocová
  02 Prosinec 2013, 21.31

  Půjčili někomu na směnku? Hldám celý rok 2013 půjčku na směnku a nic. Potřebuji půjčit nemůžu nocim rucit. Kdo mi pomuže, dostaně odmněnu. Jedině ale na smněnku, kterou bych ručila.

 3. Martin
  04 Prosinec 2013, 17.01

  Půjčka na smenku je nejrizikovější typ půjčky, proč byste chtěli zrovna jí? Doporučuji půjčit v bance, požádat si můžete i online, třeba přes setrnapujcka.cz


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *