Žádost o zrušení kreditní karty

Posted on Prosinec 21st, 2015 in ostatní půjčky by astr

Postup při zrušení kreditní karty

Kreditní karty nabízejí mnoho výhod, proto jsou velmi oblíbené. Přesto se může stát, že kartu potřebujete zrušit. Poradíme vám, jak postupovat. A také prozradíme důvody, kdy se může zrušení vyplatit.Jak postupovat při zrušení kreditní karty

1. Nejprve si pořádně přečtěte podmínky kreditní karty. Ty má každý poskytovatel poněkud jiné a proto si nikdy nemůžete být s postupem jisti. Zaměřte se nejenom na postup samotného zrušení a lhůty, jak to bude dlouho trvat. Důležité jsou i případné poplatky za zrušení.

2. Když víte, jak poslat žádost o zrušení, je potřeba se rozhodnout, jakým způsobem to uděláte. Některé společnosti umožňují odeslat žádost pouze poštou, jinde je možné využít email nebo internetové klientské rozhraní. Občas je dokonce nutné vrátit kreditní kartu na pobočce. Často existuje více variant.

3. Před samotným odesláním žádosti se pokuste vyrovnat stav vašeho účtu co nejblíže nule, ale pozor na případné úroky z úvěru, které by mohly být odečteny později. Vyrovnání účtu před zrušením sice není bezpodmínečně nutné, většina firem by vám měla kladný zůstatek vrátit. Ale jistota je jistota.

4. Po odeslání žádosti si hlídejte termín, do kdy by měla být karta zrušena. Pokud jste o tom neobdrželi potvrzení, kontaktujte poskytovatele a žádejte informace.

Kdy je zrušení kreditní karty výhodné

Kreditní karty jsou poskytovány relativně snadno, ovšem příjemci si neuvědomují, že se jedná o úvěr. Z toho důvodu jsou vedeni v evidenci jako příjemci úvěru, nezávisle na tom, zda peníze z kreditní karty čerpají nebo nikoliv. Pokud se tento klient někdy rozhodne požádat o jinou půjčku, kterou bude potřebovat, může mu vydaná kreditní karta zkomplikovat schválení. Díky kreditní kartě na svoje jméno totiž může mít nižší bonitu.

Proto jestliže kreditní kartu nepotřebujete, zrušte ji. Navíc je potřeba si uvědomit, že zbytečná platební karta může být snadno ztracena a protože ji klient ani nepoužívá, nebude ji postrádat. Pak by mohlo dojít k jejímu zneužití, o kterém se člověk dozví až tehdy, když mu přijde upomínka o nezaplacení dluhu.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *