Přeúvěrování aneb konsolidace

Posted on Srpen 24th, 2015 in ostatní půjčky by astr

Přeúvěrování aneb konsolidace

Počet lidí, kteří mají několik půjček, se neustále zvyšuje. Jejich poskytovatelé z toho sice profitují, ale část dlužníků dříve či později začne mít potíže se splácením svých závazků. Obvyklým důvodem jsou vysoké úroky, případně poplatky. Pro tyto případy existuje řešení, kterým je přeúvěrování aneb konsolidace.Co je to konsolidace půjček

Konsolidace je sloučení několika závazků do 1 dluhu. Jinými slovy, po tomto kroku dlužník již neplatí několik splátek měsíčně různým poskytovatelům půjček, ale posílá pouze 1 platbu jediné společnosti. Většina bank a nebankovních společností nabízí formou konsolidace nejenom náhradu původních dluhů, ale novou konsolidovanou půjčku často i navýší. Samozřejmě jenom tehdy, když o to projeví klient zájem a je bonitní.

Jaké dluhy jde většinou sloučit

  • půjčky
  • úvěry
  • kontokorenty
  • hypotéky
  • závazky z kreditních karet

Pokud se pro konsolidaci rozhodnete, máte dostatečně široký výběr. Sloučení půjček totiž nabízí drtivá většina bank i nebankovních společností. Klíčové tedy pro vás bude, za jakých podmínek konsolidace proběhne. Nepochybně nejdůležitějšími kritérii výběru, kde o sloučení požádáte, jsou úroková sazba a související poplatky u nové půjčky. V této souvislosti vám prozradíme, že někteří poskytovatelé konsolidovaných půjček nabízejí, že za vás zaplatí případné poplatky. Ty po vás můžou požadovat původní věřitelé. Důvodem těchto sankčních poplatků je předčasné ukončení smlouvy o půjčce a její splacení přeúvěrováním.

Co se týká termínu „přeúvěrování“, tak ten je používán i pro jiný druh služby. Tou je přeúvěrování pouze 1 půjčky výhodnější nabídkou. Zde se totiž nejedná o konsolidaci, jelikož dlužník má pouze 1 dluh. Proto se tento postup specifikuje jako přeúvěrování půjčky. Ovšem je možné se setkat i s tím, že přeúvěrování znamená konsolidaci. Proto se vždy dobře podívejte, co se pod konkrétním názvem a nabídkou skrývá.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *