Dostupnost půjček

Posted on Červen 11th, 2013 in Bankovní půjčky,Nebankovní půjčky by lucie

Půjčky jsou dnes dostupné i nezaměstnaným

Nikomu z nás se nedaří ušetřit si dostatek peněz na chudší období, nebo na věci, které bychom si rádi koupili, a proto musíme nedostatek financí řešit půjčkou. Jen málokdo z nás má ve svém okolí příbuzné nebo kamarády, kteří by mu půjčili peníze, a proto se musíme spolehnout na poskytovatele finančních služeb.Na českém finančním trhu se dnes setkáme s kvalitními bankovními i nebankovními produkty, ale také s řadou podvodníků, proto je vždy nezbytně nutné prověřit si předem solidnost dané společnosti, ještě než se pustíme do domlouvání půjčky.

Bankovní půjčky

Pokud máme čistý štít u bank, to znamená žádné nedoplatky, zpoždění s platbami a jsme schopni prokázat příjem, je pro nás návštěva banky a vyřízení si půjčky v bankovní sféře tím nejjednodušším a nejdostupnějším řešením. Bankovní instituce totiž nabízejí půjčky s mnohem nižším úrokem a RPSN, než nebankovní instituce. Navíc jsou všechny banky zastřešovány Českou národní bankou, která nám dává jakousi jistotu, že nebudeme podvedeni a že je pro nás vyřízení půjčky bezpečné.

Pro vyřízení půjčky z bankovního segmentu stačí zavítat do naší, nebo kterékoliv jiné, nám sympatické banky a zeptat se na podmínky. U většiny bank už je dnes také možné zažádat si o půjčku prostřednictvím internetu. Na základě této žádosti nás pak kontaktuje bankéř dané společnosti, domluví si s námi schůzku, na které probereme vše podstatné, vyplní s námi smlouvu a v podstatě okamžitě na základě vyhodnocení systémem nám sdělí, zda nám byla půjčka schválena či nikoliv. Peníze pak máme k dispozici většinou do 24 hodin, nejpozději však do tří pracovních dnů.

Nebankovní půjčky

Pokud již máme u banky nějaký ten restík související se zpožděným splácením, nedoplatky, nebo větším množstvím vypůjčených peněz, pak už se na bankovní sféru spoléhat nemůžeme. Stejně tak nám nevyhoví ani v případě, že jsme přišli o zaměstnání nebo nemůžeme doložit příjmy, v tu chvíli je pro nás půjčka v bance nedostupná. Naštěstí i tato situace se dá řešit, a to prostřednictvím nebankovních institucí. Těch je na českém trhu nespočetné množství, některé jsou prověřeny léty a množstvím spokojených klientů, jiným je naopak lepší se vyhnout.

Nebankovní společnosti nám většinou půjčí bez nahlížení do registrů neplatičů a bez dokazování příjmů. Příjmy není většinou potřeba dokládat u půjček do 50 tisíc korun, u vyšších položek už je pak potřeba počítat se zástavou nemovitosti. Většina těchto dostupných půjček je navíc bezúčelová, takže nemusíme prokazovat, na co si peníze půjčujeme.

Velkou výhodou půjček z nebankovní sféry je to, že na ně bez problémů dosáhnou i důchodci, maminky na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Jejich nevýhodou je sice větší úrok a mnohdy nepřiměřeně vysoké RPSN, ale pokud už nám nezbývá jiné řešení, jsme schopni skousnout i vyšší konečnou částku půjčky.

Velmi oblíbené jsou u nebankovních společností také takzvané půjčky před výplatou, nebo sms půjčky. To jsou půjčky, které se pohybují v řádech stovek korun a pomohou vyřešit opravdu nenadálý finanční problém, například nečekanou složenku za elekřinu.

Ať už se tedy pohybujeme mezi solventními nebo méně spolehlivými klienty, není v dnešní době problém obstarat si půjčku. Půjčky jsou dnes dostupné opravdu všem.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *