3 časté mýty o oddlužení

Posted on Listopad 2nd, 2015 in Zadlužení, oddlužení a insolvence by astr

3 časté mýty o oddlužení

Cesta k zadlužení může být snadná a rychlá. Mnohem složitější bývá řešení, které vás vyvede z dluhové spirály. Jedním v tomto směru z velmi často využívaných řešení je oddlužení na základě Insolvenčního zákona. Bohužel, mnoho zájemců o oddlužení si myslí, že se jedná o jednoduchý proces. Také se zde vyskytuje mnoho mýtů.Jaké mýty se v souvislosti s oddlužením nejčastěji objevují?

Vrátím jenom 30% dluhů

Tento nejnižší limit dluhů, který by měly dlužníci vrátit svým věřitelům, se pro některé z nich stal doslova magickým zaklínadlem. Jenže 30% hranici nikdo předem negarantuje. Může se tedy stát, že podáte žádost o oddlužení a Insolvenční soud vám určí větší podíl úhrady dluhů. Mnohé čtenáře nepochybně překvapí, že je klidně možné, že dojde k povinnosti vrátit téměř celý dluh!

Oddlužení je vždy garantováno

Oddlužení není garantováno a nedostane ho úplně každý, kdo o něj podal žádost. Aby mohlo být oddlužení úspěšně schváleno, je potřeba splnit mnoho zákonných podmínek a požadavků. Než o oddlužení začnete vůbec uvažovat, zkuste si o těchto podmínkách načíst dostatečné množství informací.

Administrativu spojenou s oddlužením zvládnu levou zadní

Vyplnění žádosti o oddlužení a související podklady se nevyplatí podcenit. Insolvenční soud vás sice zřejmě vyzve k doplnění, pokud v návrhu něco chybí. Ale také může nastat situace, kdy dojde k procesním chybám, v jejichž důsledku bude oddlužení zamítnuto. Navíc by mohl být následně zahájen konkurs na majetek dlužníka, ve kterém může přijít o všechno.

Z výše uvedených příkladů nejčastějších omylů jasně vyplývá, že oddlužení by mělo být provedeno precizně a bezchybně. To samozřejmě většina laiků nedokáže zajistit. Proto se vyplatí využít specializované firmy, které tyto služby nabízejí. Ačkoliv poplatky za jejich činnost startují na přibližně 5 000 Kč a můžou dosáhnout i mnohem více, mělo by se to vyplatit.

3 časté mýty o oddlužení


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *