Srovnání kreditních karet

Posted on Leden 21st, 2016 in ostatní půjčky by astr

Jak porovnat kreditní karty

Kreditních karet existuje v dnešní době celá řada. Vzhledem k tomu, že se jedná ve své podstatě o úvěr, vyplatí se důkladně prozkoumat jednotlivé nabídky. My vám poradíme, na co se hlavně zaměřit a podle čeho se při výběru kreditní karty řídit.Klíčové faktory pro srovnání kreditních karet

  • Délka bezúročného období – toto kritérium je velmi důležité. Určuje, do jaké doby musíte vrátit čerpané finanční prostředky, aniž byste za ně museli zaplatit úrok. Velmi často se jedná o období 45 nebo 55 dnů, ale existují i další varianty.
  • Poplatek za vedení platební karty – tuto položku rozhodně nepřehlédněte! Zatímco některé firmy tento poplatku účtují pouze v měsících, kdy kartu používáte, jiné společnosti ho budou chtít vždy. Tedy nezávisle na tom, zda kreditní kartu aktivně používáte nebo ji máte jenom doma ve skříni.
  • Úroková sazba – vždy si dobře porovnejte, jakou sazbou je čerpání úvěru prostřednictvím kreditní karty úročeno. Z rozdílů můžete být překvapeni!
  • Limity čerpání – drtivá většina poskytovatelů kreditních karet váže maximální limit na vaše příjmy. S tím nic nenaděláte. Ale určitě je rozdíl, jestli je limit vypočítán z čisté mzdy násobené třemi nebo čtyřmi.
  • Dodatkové karty – některé společnosti nabízejí vydání dodatkových karet pro vaše blízké zdarma. Tedy máte 1 limit k 1 úvěru, ale vlastní kartu k tomuto produktu může používat i manželka nebo další příbuzný. Pokud to je pro vás důležité, zjistěte si, zda je tato možnost nabízena. A zda je zdarma nebo zpoplatněna.

Ostatní kritéria

Nezanedbatelnou roli při srovnání kreditních karet a jejich výběru můžou hrát také různé slevy a bonusové výhody. Zde si ovšem již musí každý sám posoudit, jestli potřebuje slevu na nákup potravin, letenek nebo spíše něčeho jiného.

Naopak moc nemusíte přemýšlet nad tím, zda kreditní karta umožňuje výběr z bankomatu, platbu po internetu nebo v kamenné prodejně. Většina těchto finančních produktů to umožňuje.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *