Prodloužení splatnosti půjčky

Posted on Prosinec 7th, 2015 in ostatní půjčky by astr

Co dělat, pokud máte problém s dodržením termínu splatnosti půjčky

Každá půjčka, o kterou požádáte, má určený termín splatnosti. Může se jednat o jediné fixní datum, častěji jde ovšem o několik pravidelných splátek. Jestliže splátku nezaplatíte v termínu splatnosti, hrozí vám pokuty a úroky z prodlení. Co tedy dělat, pokud nemůžete půjčku zaplatit včas?Situaci aktivně řešte

Zcela elementární a současně nejdůležitější je aktivní přístup. Pokud nemůžete zaplatit, nedělejte „mrtvého brouka“ a okamžitě kontaktujte vašeho věřitele. S ním se pokusíte najít vhodné řešení.

Někteří poskytovatelé půjček ovšem s podobnými problémy u dlužníků počítají již předem. Proto mají jasně a veřejně deklarované postupy, které jsou často automatizované. V těchto případech jde doba splatnosti prodloužit tím, že o to požádáte v elektronické správě půjčky.

Na co si dát u prodloužení splatnosti půjčky pozor

Nejdůležitější je si pořádně přečíst podmínky, za kterých může být splátka prodloužena. Velmi často je totiž omezena nejenom samotným obdobím, ale také počtem opakování. Některá společnost umožní prodloužení pouze 1 x, další 2 x, ale také se můžete setkat s neomezeným počtem v rámci 1 roku. Ovšem za každé opakování zaplatíte vždy poplatek.

Také u poplatku za prodloužení je potřeba zbystřit. Většina poskytovatelů má systém nastavený tak, že je nutné nejprve zaplatit poplatek, teprve následně je prodloužení termínu splatnosti platné. I proto se nevyplatí nechávat řešení platební neschopnosti dlužníka na poslední chvíli!

Výše poplatku za prodloužení splatnosti je u každé společnosti jiná. Velmi často je vázána na výši dluhu. S vyšším poplatkem tedy musí počítat lidé, kteří čerpají větší půjčku.

Jelikož poplatek za prodloužení ze své podstaty prodražuje samotnou půjčku, zkuste s tím dopředu počítat. Jinými slovy se snažte prodloužení termínu splatnosti půjčky vyhnout.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *