Nebankovní půjčka se směnkou

Posted on Srpen 2nd, 2013 in Nebankovní půjčky by admin

Jak na půjčku se směnkou?

 

Nebankovní půjčka se směnkou se stává stále více nuceným zlem dnešní doby. Do situace, kdy si potřebujeme rychle opatřit finanční hotovost , se dostal snad každý z nás. Proto se stane, že si půjčíme krátkodobě od nebankovní společnosti, u které ručíme směnkou. Na směnku si můžeme půjčit i dlouhodobější půjčky, na které musíme prokazovat svůj příjem. V případě půjček v řádech statisíců je většinou požadováno ručení majetkem. Úroky u těchto půjček většinou přesahují několikrát půjčky u bank, ale je snazší je získat. V nebankovním sektoru je větší benevolence a půjčí téměř každémů, kdo si o půjčku zažádá. Banka má větší požadavky, které musíme dodržet, abychom dostali peníze. Bankovní proces bývá i delší. Proto v případě náhlých událostí , které potřebují rychlé řešení , se uchylujeme k nebankovní půjčce.Sice zaplatíme víc, ale to, že budeme mít rychle peníze něco stojí.A co to ta směnka je?? Jakmile podepíšeme směnku, zaručíme se té společnosti, od které si půjčíme, že jim vrátíme hotovost i s úroky do určitého data, které je předem stanoveno a pod které se podepíšeme. Mnoho lidí si půjčuje od nebankovních společností, protože je pro ně jednodušší si půjčit peníze bez banky než s bankou, kde i v případě menších půjček je potřeba prokazovat výdělky dané osoby.Často jsou požadovány výdělky celé domácnosti, náklady na život a spousty jiných informací.

V případě náhlé ztráty zaměstnání či jiných příjmů může být ručení směnkou velmi nepříjemné, zvlástě jedná-li se o větší částky. V případě podepsání bianco směnky je třeba si dávat pozor od koho si půjčujeme a i mezi nebankovními společnostmi hledat slidní půjčky. Problém je v tom, že ČNB nebankovní sektor nekontroluje, takže může na trh vstoupit kdokoliv a trh se stává nepřehledným a přeplněným. Jednotlivé nebankovní společnosti se předhánějí v tom, kdo má výhodnější úroky, menší splátky, lepší přístup. Přitom pokud se podíváme podrobněji, spoustu renomovanějších společností sice nabízí půjčku na více nižších splátek.Některé poskytují možnost splácet vyšší částky na kratší dobu.

Výhodou ale zůstává, že u nebankovních společností můžeme dlužnou částku uhradit dříve kdykoliv do data uvedeného na směnce bez poplatků navíc.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *