Finpomoc a směnka

Posted on Červenec 23rd, 2013 in Půjčky na směnku by lucie

Finpomoc nepomohla, ale způsobila velké problémy

Každý z nás se někdy dostane do situace, kdy potřebuje rychle půjčit peníze. Pokud se jedná o menší částku, využívají mnozí kromě bank i nebankovní instituce, které často navíc půjčují bez náhledu do registru neplatičů a bez dokládání příjmů, což někteří klienti velmi ocení. V nebankovním sektoru se v roce 2007 objevila také služba s názvem Finpomoc, která nabízela svým klientům rychlou půjčku.Co je Finpomoc

Společnost Finpomoc s.r.o. se objevila na českém nebankovním trhu v roce 2007 a začala nabízet svým klientům půjčky na směnky. Dnes už byste tuto společnost hledali jen marně, jelikož dostala do problémů tisíce lidí a slehla se po ní zem.

Co se stalo

Klienti si zažádali u společnosti Finpomoc s.r.o. o půjčku na úvěrovou smlouvu. Peníze od společnosti dostali a řádně je splatili. Najednou však přišel směnečný platební rozkaz, který se odkazoval na smluvní podmínky, ve kterých bylo uvedeno, že první splátka musí být provedena v den poskytnutí peněz klientovi. To si však většina klientů nepřečetla a první splátku převedla na účet společnosti až v první očekávaný a také na schůzkách domluvený termín. Společnost si však okamžitě začala účtovat penále a vyžadovala po klientech splatit celou půjčku naráz i s naběhlými úroky.

Převod směnek na jiné společnosti

Většina klientů směnky ze strachu před exekutory i s navýšením o penále splatila, ovšem o to větší byl šok, když jim Finpomoc směnky nevydala, ale naopak je převedla na americké společnosti Renegade North LLC a Cacton Limited, které nyní částky za směnky po klientech vymáhají znovu, a to i v mnohem vyšších sumách, jelikož na biankosměnkách nebyla vyplněna částka – tu si vyplnila až společnost Finpomoc při přeprodeji americkým společnostem.

Existuje řešení?

Podvedení klienti podali stížnost k soudům, ovšem zatím se nesetkávají s úspěchem. I když protestují, že vše splatili a tudíž nic nedluží, u soudu neobstojí a jejich námitky jsou soudy zamítány.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *