Splátkový kalendář

Posted on Červenec 13th, 2013 in Zadlužení, oddlužení a insolvence by lucie

Je splátkový kalendář řešením?

Stále více lidí se v dnešní době potýká s nedostatkem financí. Pořídit si nové vybavení do bytu, vlastní bydlení nebo nový automobil je velmi finančně náročné a jen málokdo si na ně prvně ušetří a teprve pak zakoupí. Většinou dnes nakupujeme na splátky nebo si bereme půjčky. I když nad vším přemýšlíme rozumně a jsme v dané chvíli schopni splátky splácet, může se situace znenadání změnit. Stačí například přijít o práci a najednou se ocitáme v problému, kde vzít na splacení půjček.Pokud jste si půjčili finanční hotovost a nyní nejste schopni půjčku nebo půjčky splácet a nevíte, jak situaci řešit, máte na výběr několik možností. Jednou z možností je konsolidace půjček, kdy můžete zkusit zažádat o sloučení všech vašich půjček do jedné a platit tak pouze jednu s většinou nižší splátkou. Další možnost představuje splátkový kalendář, kdy si zažádáte o rozdělení splatnosti vaší půjčky na určité časové období.

Co je splátkový kalendář

Splátkový kalendář je v podstatě druh smlouvy nebo písemné dohody, ve které se s věřitelem, tedy tím, komu peníze dlužíte, dohodnete, kdy a s jakými splátkami budete váš úvěr nebo dluh splácet.

Co obsahuje splátkový kalendář

Ve většině případů vám splátkový kalendář vystaví přímo věřitel a vy jej stvrdíte svým podpisem. Před podpisem však ještě zkontrolujte, zda obsahuje opravdu všechny náležitosti a zda jsou data v něm uvedená reálná.

Splátkový kalendář by měl obsahovat:

  • výši splátky
  • datum splátky
  • číslo účtu, na který budou peníze vkládány
  • celkovou částku
  • podpisy věřitele a dlužníka

NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *