Spotřebitelský úvěr

Posted on Říjen 1st, 2015 in ostatní půjčky by astr

Spotřebitelský úvěr

Jak již samotný název tohoto produktu napovídá, je spotřebitelský úvěr určený primárně k nákupu spotřebního zboží, někdy dokonce i služeb. Pokud tedy uvažujete o koupi automobilu, sedačky nebo televize, může to být pro vás jedna z možností, jak si je pořídit. Často se také můžete setkat s jiným názvem tohoto úvěru, kterým je nákup na splátky.Samotný proces vyřízení spotřebitelského úvěru není nic složitého. Vše většinou probíhá přímo na prodejně, ve které jste si vybrali zboží, jenž si chcete koupit. Zaměstnanec obchodu s vámi vyřídí všechny potřebné procedury. Pokud je žádost o úvěr schválena, můžete si zboží rovnou odnést.

Vzhledem k tomu, že se čím dál víc zboží prodává i přes internetové obchody, někteří prodejci nabízejí spotřebitelský úvěr i pro online nákupy. Zde je ovšem potřeba pečlivě vybírat, jelikož půjčku na nákup zboží zatím nabízí méně eshopů, než kamenných prodejen.

Jaké výhody má spotřebitelský úvěr

  • vyřídíte ho přímo v prodejně při nákupu
  • zboží si rovnou odnášíte (pokud je skladem)
  • široký výběr prodejen
  • obvykle není potřeba ručitel
  • většinou není nutná zástava nemovitosti
  • vyřízení úvěru je často zdarma

Kdo spotřebitelský úvěr nabízí

Klasickou nebankovní společností, nabízející spotřebitelský úvěr, je Home Credit. Společnost Home Credit spolupracuje s více než 8 500 kamennými prodejnami a s téměř 900 internetovými obchody. Pro úspěšné vyřízení žádosti nákupu na splátky přes Home Credit potřebujete 2 platné doklady totožnosti a údaje o zaměstnavateli nebo vaše IČ, pokud jste OSVČ. Výhodou je, že si můžete sjednat i pojištění proti neschopnosti splácet.

Další možností je společnost Cetelem, u které si můžete na splátky koupit cokoliv. Cenové rozpětí je 2 500 Kč – 200 000 Kč. Cetelem má více než 4 500 smluvních prodejen a eshopů, kde je možné na spotřebitelský úvěr nakupovat. Také zde lze pořídit pojištění proti neschopnosti splácet. Budete potřebovat doložit svoji totožnost a pravidelný příjem.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *