Bonita žadatele o úvěr

Posted on Srpen 31st, 2015 in Nebankovní půjčky by astr

Bonita žadatele o úvěr

Většina poskytovatelů půjček má svoje mechanismy, podle kterých vyhodnocují bonitu klienta. Bonita žadatele o úvěr je nejdůležitějším ukazatelem toho, zda je klient schopen nebo dokonce ochoten splácet půjčku, o kterou žádá.V dnešní moderní době bonitu nevyhodnocuje jedinec, který by mohl podlehnout subjektivnímu hodnocení. Bonitu spočítá speciální program na základě údajů zadaných buď zaměstnancem poskytovatele půjčky nebo samotným žadatelem o úvěr, do internetového formuláře. Díky tomu dochází k velmi rychlému vyhodnocení žádosti. Zájemce o půjčku se většinou dozví výsledek během několika minut, pokud se nejedná o velké částky.

Co nejvíce ovlivňuje bonitu žadatele o úvěr

Pravidelné příjmy

Vysoké a pravidelné příjmy jsou jedním z nejlepších ukazatelů bonity. Čím více žadatel vydělává, tím větší půjčku může dostat.

Platební historie

Bezproblémové a včasné úhrady závazků v minulosti jsou dobrou zprávou pro další poskytovatele půjček. Tento fakt zvyšuje bonitu, v případě problémů se splácením ji snižuje.

Zápis v registru dlužníků

Většina dlužníků, kteří měli v minulosti problémy se splácením dluhů, má zápis v registru dlužníků. Nejznámější je registr SOLUS. Zápis v registru často znamená, že zájemce o půjčku neuspěje.

Aktuální výše závazků

Bonitu snižuje i to, pokud žádá o půjčku člověk, který čerpá ještě další půjčku nebo dokonce více půjček. Ovšem nejde jenom o půjčky. Do procesu vyhodnocování vstupuje i povinnost platit výživné, nedoplacené faktury za energie po splatnosti apod..

Majetek žadatele

Vlastnictví nemovitosti se dostává do hry zejména u hypoték a vyšších úvěrů. Jestliže žadatel nemůže dát svoji nemovitost do zástavy, získá nízké ohodnocení a půjčku nedostane. Některé společnosti umožňují využít status ručitele. Tedy třetí osoby, která dá do zástavy svoji nemovitost místo zájemce o půjčku, ale peníze obdrží žadatel.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *