Bezúročná půjčka

Posted on Červen 17th, 2013 in Bankovní půjčky,Nebankovní půjčky by lucie

Je možné půjčit si bez úroku?

Komu z nás by se nelíbilo půjčit si peníze bez úroku a nezaplatit ani o korunu navíc. Je to ale opravdu možné, i když opomineme naše příbuzné a známé? Ve své podstatě ano, ale má to jisté háčky.Dříve lákalo na bezúročné půjčky spoustu společností, pak se ale ukázalo, že i když si neúčtují úrok, zaplatíte skryté poplatky za zpracování a vyřízení, takže jste pak v konečné fázi zaplatili ještě více, než kdybyste si půjčili peníze úročené danou úrokovou sazbou. Tomu ale naštěstí udělali zákonodárci naší republiky přítrž a zavedli tzv. RPSN, tedy roční procentní sazbu nákladů. Na bezúročnou půjčku můžete standardně dosáhnout například v rámci programů rozvoje bydlení v rámci vašeho města, kraje, nebo i státu či Evropské unie, nebo pokud patříte ke skupině sociálně slabých občanů.

Bezúročná půjčka pro sociálně slabé

Bezúročné půjčky v rámci sociální péče jsou poskytovány osobám v nepříznivé životní situaci. Touto situací se pak rozumí dočasně špatná finanční situace, u které se předpokládá brzké zlepšení, nebo poskytnutí finančních prostředků těžce zdravotně postiženým občanům ke koupi motorového vozidla. Tento typ půjčky poskytuje obecní úřad obce s rozšířenou působností, a to jen za předpokladu, že je reálný předpoklad splacení půjčky v průběhu pěti let od jejího poskytnutí.

Těžce zdravotně postižené osoby mohou získat půjčku do výše 40 tisíc korun, v nepříznivé finanční situaci se pak jedná o částku poloviční, tedy o 20 tisíc korun.

Bezúročná půjčka od Union banky

Union banka přišla na trh také s nabídkou bezúročné půjčky, která ale spočívá v tom, že u banky musíte mít vedený termínovaný vklad a také osobní účet. Nejedná se o půjčku v pravém slova smyslu, ale o jakousi pomoc pro překlenutí časového období platební neschopnosti. Tento typ půjčky je kryt právě termínovaným vkladem a klientovi může být vyplacena částka až do výše 80% hodnoty, která je na termínovaných vkladech vázána. Další podmínkou je, že termínovaný vklad musí být u Union banky uzavřen na dobu v rozmezí tří měsíců až čtyř let.

Výhodou této půjčky je, že klient nemusí v tíživé finanční situaci vypovídat termínovaný vklad, platit sankce za předčasné ukončení a peníze má poměrně rychle k dispozici.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *