Opravdové půjčky od soukromých osob

Posted on Červen 19th, 2013 in Nebankovní půjčky by lucie

Vyplatí se půjčit si od soukromých osob?

Stále častěji se na finančním trhu objevují nabídky s půjčkami od soukromých osob. Co si pod tím máte představit? Jedná se o půjčky, které poskytují zámožní podnikatelé nebo bohatí jedinci, kteří nechtějí nechat své peníze jen tak ležet ladem a chtějí je nechat vydělávat.Půjčky od soukromých osob spadají do sektoru nebankovních půjček, to znamená, že nejsou chráněny Českou národní bankou. Na internetu naleznete nepřeberné množství tohoto druhu půjček, počítejte ale s tím, že ne všechny jsou kvalitní a prověřené. I zde si musíte dát pozor na podvodníky.

Výhody

Výhodou půjček od soukromých osob je jejich velká dostupnost. Soukromí poskytovatelé většinou neřeší, jestli máte pravidelný příjem, zda jste zaměstnaní, nebo jestli nejste zapsaní v rejstříku dlužníků a neplatičů. Půjčka je navíc bezúčelová, takže ji můžete využít, na co potřebujete nebo chcete.

Nevýhody

Půjčky od soukromých investorů mají samozřejmě i své nevýhody. Mezi ně patří nepřiměřeně vysoké RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů, a také většinou povinnost ručit věřiteli nemovitostí.

Smlouva

Pokud se rozhodnete, že finanční služby soukromých poskytovatelů půjček využijete, probíhá vše následně tak, že si společně po telefonu domluvíte s věřitelem nebo jeho zástupcem schůzku, na kterou vám přinese smlouvu, tu si důkladně pročtete, podepíšete a peníze buď dostanete přímo na ruku, nebo vám budou obratem převedeny na váš bankovní účet.

Na co si dát pozor

Pokud se domluvíte na převodu peněz na váš bankovní účet, v žádném případě nepodepisujte převzetí peněz předem. Zároveň trvejte na tom, aby ve smlouvě bylo uvedeno, že peníze budou převedeny na váš účet a dopište tam jeho číslo.

Vždy si důkladně přečtěte smluvní podmínky a zeptejte se na všechny podrobnosti. Zároveň si spočítejte, kolik korun při splácení úvěru přeplatíte.

Pokud jste v tíživé finanční situaci a nezvládáte splácet vaše závazky a chcete půjčkou od soukromých osob situaci vyřešit, důkladně si rozmyslete všechna pro a proti. Jelikož se zaručíte nemovitostí, může se stát, že ve chvíli, kdy nebudete mít peníze ani na tuto půjčku, přijdete o střechu nad hlavou. Soukromí investoři většinou nebývají moc benevolentní a jdou si tvrdě za získáním svých peněz zpět.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *