Žadatel o půjčku

Posted on Srpen 27th, 2015 in ostatní půjčky by astr

Žadatel o půjčku

Může se zdát, že díky velké nabídce různých úvěrů má žadatel o půjčku situaci při výběru velmi jednoduchou. To je sice pravda, ovšem problém nastává v okamžiku, když se musí prodírat různými zákoutími podmínek a požadavků.S čím se žadatel o půjčku nejčastěji setká

Půjčku jedině s dalším produktem

Někteří poskytovatelé půjček podmiňují jejich získání tím, že si u nich klient nasmlouvá další produkt. U bankovních ústavů se jedná zejména o podmínku založení běžného účtu, platební karty a také pojištění.

V případně nebankovních společností se různé druhy balíčků, zahrnujících půjčky, vyskytují mnohem méně. Pokud se s něčím vůbec setkáte, tak se může jednat o pojištění proti neschopnosti splácet. A i to je obvykle dobrovolné.

Přestože se podobné balíčky služeb můžou zdát výhodné, není tomu tak. Žadatel o půjčku by si měl uvědomit, že za další produkty většinou zaplatí další peníze. Tím se půjčka, která byla jeho původním záměrem, může prodražit.

Akční nabídky zadarmo

Mnoho žadatelů o půjčku slyší na různé nabídky na půjčky zdarma. Slovo zdarma může být použito v různých souvislostech. Nejčastější mystifikací bývá nabídka na odstoupení od smlouvy v řádu několika dnů bez jakýchkoliv poplatků. Mystifikace žadatele o půjčku ovšem nespočívá v tom, že by byl požadován poplatek. V tomto směru je slib plně splněný. Ale klient musí počítat s tím, že za dny, během kterých čerpal půjčku, musí zaplatit úroky.

Ale vše není jenom černé. Existují nabídky na půjčky zcela zdarma, kdy klient neplatí žádný úrok ani poplatek, pokud dluh splatí v řádném termínu. Obvykle jde o první půjčku zdarma.

Obchodní podmínky a smlouvy

Ve výčtu rizik číhajících na zájemce o půjčku nesmíme zapomenout ani na smluvní a obchodní podmínky. Mnoho klientů poskytovatelů půjček je nečte vůbec nebo jenom zběžně. To je velká chyba, protože se v nich můžou ukrývat nečekané vícenáklady.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *