Hotovostní půjčky do domu

Posted on Duben 3rd, 2015 in Nebankovní půjčky by admin

Moderní doba nejenže liberalizuje společnost či finanční trh, ale má samozřejmě i velký vliv na modernizaci a digitalizaci světa. Spojíme-li finanční trh a digitalizaci, pak dostaneme v současnosti velmi oblíbený finanční produkt, bezhotovostní půjčky. Ty probíhají jen na principu online komunikace. Vy odešlete online žádost a zpátky vám i bez osobní schůzky dojdou peníze na váš bankovní účet.Ne všichni žadatelů jsou však zcela pohlceni digitalizací a většina z nich si potrpí naopak na klasickou hotovost. Pojďme se proto společně podívat, v čem spočívají specifika hotovostních půjček.

Hotovostní půjčka vs. klasická půjčka

V první řadě se podívejme na to, jaký je rozdíl mezi hotovostní a klasickou půjčkou. Pro klasickou půjčku si musíme zajít na pobočku věřitelské, úvěrové společnosti. Kdežto hotovostní půjčku do domu si můžete sjednat telefonicky nebo pomocí online žádosti, v tomto je hotovostní půjčka více podobná bezhotovostnímu nebankovnímu úvěru.

Hotovostní půjčka vs. nebankovní bezhotovostní úvěr 

Jak bylo uvedené výše, hotovostní půjčka se podobá bezhotovostnímu nebankovnímu úvěru. Podobnost samozřejmě spočívá v tom, že většina těchto půjček je poskytována nebankovními společnostmi. Pravděpodobně jediný rozdíl mezi hotovostní a bezhotovostní půjčkou spočívá, jak již z názvu vyplývá, v podobě doručování peněz. Prostřednictvím hotovostní půjčky jsou vám totiž peníze doručeny v hotovosti až k vám domů.

obrázek 1

Specifika hotovostní půjčky do domu 

Většina hotovostních půjček do domu má klasickou povahu nebankovní půjčky, kterou nejpřesněji popisují tato specifika. Jedná se tedy spíše o rychlé krátkodobé půjčky. Obecně však nemůžeme soudit, protože tento typ půjčky poskytuje mnoho společností a jejich podmínky se odlišují.

Stejně tak i sjednání půjčky, podmínky pro vyřízení (věk 18 let a české občanství) a podmínky pro splácení se liší dle poskytovatele.


NAPIŠTE NÁM VAŠI ZKUŠENOST S TOUTO PŮJČKOU DO KOMENTÁŘE NÍŽE!


Jméno *

Emailová adresa *